Blog

Ciekawe artykuły z branży odszkdowawczej

Czy po wypadku należy wezwać policję.

Czy należy wezwać policję na miejsce wypadku?

Jeżeli nikt nie ucierpiał w wypadku i jego sprawca przyzaje się do winy oraz nie ma zagrożenia dla innych, na miejsce wypadku nie ma potrzeby wzywania policji.

czytaj dalej  
Odszkodowanie za potknięcie, poślizgnięcie

Odszkodowanie za poślizgnięcie, potknięcie - wypadki na czasie

Jeśli miałeś wypadek – poślizgnięcie, potknięcie lub upadek na ulicy, chodniku, w supermarkecie czy innym miejscu publicznym możliwe, że przyczyniło sie do tego zaniedbanie odpowiedzialnego za utrzymanie powierzchni w należytym porządku. Źle utrzymane - oblodzone, zaśnieżone, mokre lub nierówne powierzchnie mogą spowodować obrażenia wskutek poślizgnięcia czy potknięcia. Roszczenia wynikające z wypadku wskutek poślizgnięcia i potknięcia mogą być związane z urazami odniesionymi zarówno miejscach publicznych, jak i na prywatnej własności.

czytaj dalej  
Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

Dostałeś odszkodowanie z OC sprawcy wypadku na podstawie kosztorysu i masz odczucie, że dostałeś za mało?

Odkup odszkodowania to najprostszy sposób, byś otrzymał dodatkowe środki z OC po wypadku. W większości sytuacji firmy ubezpieczeniowe zaniżają odszkodowania! Nawet jeżeli dostałeś już odszkodowanie z OC, możesz dostać dodatkowe fundusze! Wystarczy, że przekażesz nam prawa do zaniżonej części Twojego odszkodowania, a my natychmiast wypłacimy Ci ustaloną kwotę.

czytaj dalej  
Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby

Miałeś kolizję nie ze swojej winy? Twoje auto jest uszkodzone? Należy Ci się samochód zastępczy z polisy OC sprawcy.

Zarówno, jeżeli wykorzystujesz samochód do celów zarobkowych czy też prywatnych, w razie wypadku możesz wynająć auto zastępcze. Koszty pokryte zostaną z OC sprawcy. Dotychczas ubezpieczyciele często odmawiali rekompensaty za wynajem, jeśli ubiegała się o nią osoba prywatna.

czytaj dalej  

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Według regulacji unijnej z 2004 r. jeśli dany lot był opóźniony o ponad trzy godziny, odwołany lub sprzedano więcej biletów niż jest miejsc w samolocie, przewoźnik zobligowany jest do wypłaty odszkodowania dla pasażera. To czy możemy ubiegać się o odszkodowanie, zależne jest od przyczyny problemu z Twoim lotem.

czytaj dalej